نصب و استفاده از دستگاه اسکنر سه بعدی بدن پایاتک

اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit هنگامی که اسکن به درستی انجام شود، کار اندازه­گیری بدن را انجام می­دهد. در اینجا دستورالعمل هایی درباره نحوه­ی قرار گرفتن در موقعیت درحین اسکن وجود دارد.

مرحله اول: مطمئن شوید که جهت میزچرخان به سمت برجک سنسور تنظیم شده است. دراین حالت دسته‌ها باید در میانه تصویر باشد و فاصله برجک تا میز، 98 سانتی‌متر باشد.

مرحله دوم: رو به روی برجک سنسور بایستید.

مرحله سوم: دسته‌ها را بگیرید و بالا بیاورید. دقت کنید دسته‌ها باید به صورت عمودی بالا بیاید و فرد آن‌ها را به سمت خود نکشد. در این حالت دست از آرنج باید صاف باشد.

مرحله چهارم: در طول اسکن ثابت بمانید. میزچرخان بیشتر از یک دور کامل خواهد چرخید. آرام باشید و طبیعی نفس بکشید.

اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit آنچه را که می­بیند اندازه­­گیری می­کند، و از میان لباس، بدن را نمی­بیند!  این راهنما را دنبال کنید تا بیاموزید در حین اسکن چه لباسی بهترین عملکرد را دارد.

برای گرفتن بهترین اسکن سه بعدی از بدن خود، لباس هایی متناسب با فرم خود یا بدن نما بپوشید. برای خانم­ها، این می­تواند یک سوتین و شلوار چسب ورزشی،  برای آقایان شورت دوچرخه یا لباس بوکس و بدون پیراهن باشد. نکات زیر را با دقت بررسی کنید.

  1. چین و چروک پیراهن گشاد یا شورت گشاد می­تواند تغییرات بدن شما را پوشانده و پیگیری دقیق پیشرفت شما شامل کاهش چربی، تغییرات شکل و اندازه بدن سخت شود.
  2. بانوان در طول تست از یک سوتین یا سایز برابر استفاده کنند. بهترین نوع آن سوتین ورزشی است.
  3. لباس چسب زیر باید قبل از تست کشیده شود تا چروک‌های آن صاف شود.

همه دستگاه های body composition دارای خطا هستند و همه آن­ها می­توانند "بازی" بخورند. PT-3DFit بسیار تکرار پذیر است و اگر به درستی استفاده شود، برای پیگیری پیشرفت عالی است!

کاربران اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit این سوال دارند که امکان "تقلب" در مقادیر body composition وجود دارد، آیا می­توان با تغییر دادن شکل یا وضعیت بدن نتایج خود را تغییر داد. جواب ساده "بله" است، اما حقیقت پیچیده تر از آن است.

اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit در ارائه اندازه­گیری­های مداوم و تکرار پذیر برای پیگیری تغییرات بدنی افرادی که در حال گذراندن برنامه بدنسازی یا سایر رژیم­ها و روش­ها هستند، بسیار خوب عمل می­کند. هنگامی که اسکن به درستی انجام بگیرد، اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit یک حاشیه خطا برای اندازه­گیری­ها دارد که بسیار کمتر از (خطای) اندازه­گیری توسط متر، کولیس یا سایر دستگاه­های متداول دیگر برای پیگیری پیشرفت در باشگاه است. با این حال، اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit دستگاه اشعه ایکس نیست و آنچه را که می­بیند- شکل و سایز بدن انسان- اندازه­گیری می­کند. در این جا چند روش معمول وجود دارد که می­توان "سیستم را بازی کرد" و عدم دقت در اسکن خود را به همراه راه­هایی برای جلوگیری از این مشکلات بیان کرد.

مورد اول: ژست بد که می­تواند منجر به خطای بیشتر در اندازه­گیری­های اسکن شود.

تصور کنید با استفاده از یک متر فیزیکی، کمر کسی را که روده خود را به سمت جلو فشار می­دهد، در مقابل وقتی که عضلات معده خود را منقبض می‌کند، اندازه­گیری کنید. تفاوت زیادی در اندازه­گیری خواهید داشت، درست است؟

اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit بدنی را که می­بیند، اندازه­گیری می­کند، بنابراین اگر مشتری خمیده باشد یا ناحیه­ی شکمی خود را به بیرون فشار دهد، می­تواند بر نحوه­ی اندازه­گیری بدن تاثیر بگذارد.

راه ­حل اول: برای جلوگیری از ناسازگاری در اندازه­گیری­ها، این راهنما را برای نکاتی که باید در هنگام انجام اسکن به مشتری خود بگویید. این موارد در قسمت‌های نحوه پوشش و ژشت توضیح داده‌شده‌اند.

مورد دوم: لباس گشاد می­تواند اندازه­گیری­ها را متورم کرده و درصد چربی بدن نادرستی را ایجاد کند.

مجددا، سیستم اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit آنچه را که می­بیند اندازه می­گیرد. اگر در اسکن اول لباس آزاد و گشاد، و در اسکن دوم لباس متناسب بدن بپوشید، این طور به نظر می­رسد که اندازه­گیری­های شما کاهش یافته­اند!

لباس گشاد شکل بدن را پنهان می­کند و اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit به جای شکل و اندازه­ی واقعی، سطح خارجی لباس گشاد شما را اندازه خواهد گرفت.

راه­ حل دوم: لباس­هایی متناسب با بدن بپوشید که شکل بدن شما را نشان دهد.

پیشنها ما سوتین و شلوار چسب ورزشی برای خانم­ها و شلوارک دوچرخه یا شورت بوکس برای آقایان است. لباس­های جذب نیز به خوبی کار می­کنند. هدف این است که به PT-3DFit اجازه دهید شکل­ها و منحنی­های بدن شما را ببیند، تا آن را به طور دقیق اندازه­گیری کند.

مراحل زیر را دنبال کرده تا سیستم خود را به آخرین نسخه نرم افزار اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit به روز رسانی کنید.

نکته مهم: این فرآیند به روز رسانی، بین 10 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید. لطفا قبل از شروع مطمئن شوید که وقت کافی دارید.

مرحله اول: مهم! سیستم PT-3DFit و سنسور را از رایانه جدا کنید.

مرحله دوم: در DVD ارسال شده، نسخه نرم‌افزار موجود است. همچنین می‌توانید آخرین نسخه نرم افزار را از پشتیبانی شرکت پایافناوران بخواهید.

مرحله 1:بر روی فایل نصبی کلیک کنید.

مرحله 2: تیک I agree to the License terms and conditions. را بزنید. دکمه INSTALL روشن می‌شود. بر روی آن کلیک کنید.

مرحله 3: پیشنیازهای نصب، یکی پشت سر هم به صورت زیر درخواست نصب می‌نمایند. با ابتدا تیک را بزنید تا بتوانید دکمه Install را کلیک کنید. چند پیشنیاز به صورت متوالی پشت سر هم لازم است تا نصب گردند.

مرحله 4: بعد از پایان نصب پیشنیاز, بر بروی Close کلیک کنید.

مرحله 5: منتظر بمانید تا نصب به اتمام برسد.

مرحله 6: در پایان دکمه Finish را بزنید.

مرحله 7: کالیبراسیون را به این صورت انجام بدهید که فایل‌های coefficients.json و CustomReMeOptions.json در فولدر BodyScanner در پوشه Calibration در DVD ارسال شده را به جای همین فایل‌ها در فولدر BodyScanner در پوشه Setting در محل نصب نرم‌افزار بریزید. حتما گزینه Copy and Replace را بزنید.

گزارش‌گیری از دستگاه اسکنر سه بعدی بدن

پس از گرفتن گزارش، با زدن دکمه Print می‌توانید گزارش را چاپ کنید.

برای ارسال گزارش باید در زیر مجموعه دکمه Export to، PDF File را انتخاب کنید. سپس OK را بزنید. در پنجره بعدی محل ذخیره سازی و اسم فایل را می‌توانید انتخاب کنید. دکمه Save را بزنید تا فایل PDF ذخیره شود. سپس فایل را به وسیله ایمیل، تلگرام، واتس اپ و ... می‌توان ارسال کرد.

اشکالات ظاهری در خروجی‌های اسکن سه بعدی بدن

محل نصب اسکنر سه بعدی بدن پایاتک و میزان نور محیطی میتواند بر روی کیفیت اسکن تاثیر گذار باشد.

مرحله 1: مطمئن شوید که صفحه پشت اسکن شما (دیوار پشت شخص ایستاده بر روی میز چرخان) تا حد ممکن صاف و بدون بازتاب باشد. اگر برجک رو به گوشه دیوار یا رو به یک دیوار به شدت مورب قرار داشته باشد، همین امر می‌تواند اسکن را مختل کند و سبب بی نظمی شود. همچنین میز در کنج دیوار نباشد.

 مرحله 2: مطمئن شوید فضای کافی بین دیوار پشت، دیوارهای کنار و میز چرخان وجود دارد. در واقع میزگردان باید حداقل 45 سانتی‌متر از دیوار پشتی و 40 سانتی­متر از کناره‌ها فاصله داشته باشد. یک فضای 2*2 متر مربع برای نصب دستگاه مناسب خواهد بود.

مرحله 3: مطمئن شوید که اتاق اسکن کمترین میزان نور طبیعی را دارد چرا که نور زیاد می تواند تاثیر منفی بر روی اسکن داشته باشد.

مرحله 4: مطمئن شوید که فرد مورد اسکن در حالت مناسبی ایستاده باشد. بازوهایش صاف و آرنج ها به سمت عقب،  کاملا دسته‌ها را گرفته و دستان گره کرده باشد.

خطایی که بعد از اتمام اسکن نمایش داده شده و مانع از تکمیل اسکن سه بعدی می­شود، معمولا ناشی از یکی از موارد زیر بوده که رفع آن آسان است. برای اطلاعات بیشتر موارد زیر را بخوانید.

مورد 1: اگر گاه و بیگاه اسکن ناموفق داشتید، مچددا چک کنید که دستان فرد مورد اسکن، به کناره بدن نچسبیده باشد. شایع ترین علت اسکن ناموفق با اسکنر، تماس دست‌ها و صحیح قرار نگرفتن آن‌ها در کنار بدن است. معمولا در این حالت، رنگ آزمون در لیست آزمون‌ها قرمز خواهد بود.

مورد 2: فرد باید حتی المقدور پاهای خود را باز کند. در صورت یک تکه شدن قسمت بالای زانو، امکان بروز خطای عدم اندازه‌گیری وجود دارد. معمولا در این حالت، رنگ آزمون در لیست آزمون‌ها قرمز خواهد بود.

مورد 3: اگر فرد در هنگام شروع اسکن رو به روی برجک نایستد، ممکن است اسکن گرفتن با خطا مواجه شود. بنابراین مطمئن شوید که فرد همیشه در هنگام شروع اسکن رو به روی سنسور برجک قرار داشته باشد. اگر افراد با یک زاویه نسبت به برجک بایستند، ممکن است نرم افزار نتواند آنها را به درستی جهت یابی کند. معمولا در این حالت، رنگ آزمون در لیست آزمون‌ها قرمز خواهد بود.

مورد 4: در پایان اسکن و نمایش تصویر، اسکن سه‌بعدی فرد باید روبه‌روی شما باشد، یعنی اگر اسکن زاویه داشت حتما مجدد اسکن را انجام دهید.

اگر محیط اطراف اسکنر سه بعدی بدن بازتاب کننده باشد، می­تواند باعث ایجاد خطا شود که ما به این پدیده "تداخل چند مسیره" می­گوییم.

مساله 1: بازتاب­ها روی میزچرخان سبب اعوجاج در پا و مچ افراد شده و تعیین محل "زمین" را برای اسکنر سه بعدی بدن سخت می­کند و باعث از دست رفتن اسکن می­شود. هنگامی که این اتفاق می­افتد، مچ پا و پای افراد کوچکتر از واقعیت دیده می­شود و اگر اعوجاج زیاد باشد، به طور کلی اسکن از دست می­رود.

راه حل 1: اسکنر سه بعدی بدن را از دیوارهای رنگی یا سایر اشیا بازتاب کننده دور کنید.

مساله 2: اسکن گرفتن با سنسور برجک درحالی که رو به کنج اتاق تنظیم شده است، می­تواند به صورت سیستمی سبب کوچکتر نشان داده شدن ابعاد بدن شود. انتظار می­رود دیوار پشت فرد صاف و با رنگ طبیعی باشد. اگر گوشه ای از اتاق پشت فرد قرار بگیرد، متوجه می­شوید که ابعاد بدن فرد کوچکتر از حد واقعی دیده می­شود چرا که نوری که از سنسور می­آید نه تنها از بدن فرد بلکه از دیوارهای کناری نیز بازتاب می­کند.

راه حل 2: از گوشه­های اتاق دوری کنید، رو به یک دیوار صاف و عمود بر سنسور برجک اسکن بگیرید.

دقت اندازه‌گیری اسکنر سه‌بعدی بدن

مطالب زیر را برای آگاهی از اینکه چه عواملی می­تواند باعث ناسازگاری در اندازه­ گیری­های پیشرفت قبل و بعد شود و چگونگی تصحیح آن­ها را بخوانید.

راه حل 1: وزن و قد را برای هر دو اسکن چک کنید. اگر یکی از اسکن­ها مقدار قد و وزن بسیار متفاوتی داشته باشد، درصد چربی بدن و بقیه اندازه­ گیری­ها تحت تاثیر قرار می­گیرند.

مساله 2: هر دو اسکن باید در یک موقعیت انجام گرفته باشند. اسکن گرفتن در دو محیط متفاوت می­تواند باعث ایجاد ناسازگاری در اندازه ­گیری­های بین دو اسکن شود.

مساله 3: محیط اسکن را بررسی کنید. اشیا بازتابنده، نبود دیوار پشتی، نور طبیعی و سایر عوامل می­توانند باعث ایجاد ناسازگاری در اندازه­ گیری­ها شوند.

مساله 4: مطمئن شوید که افراد در هنگام اسکن گرفتن ثابت هستند. حالت ایستادن و لباس بر روی تکرار پذیری اندازه ­گیری­ها تاثیرگذار است.

پرونده و اطلاعات مراجعان

حالت 1: اگر اطلاعات شما در صفحه Examinations دیده نشود، به این مفهوم است که آن‌ها را پاک کرده‌اید. امکان دستیابی به اطلاعات پاک شده وجود ندارد.

حالت 2: اگر اسکن در لیست Examinations قرمز رنگ باشد، باید مجدد اسکن صورت بگیرد.

حالت 3: اگر اسکن سبز رنگ باشد اما باز نشود با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

خروجی استاندارد اولیه اسکن فرد باید به صورت رو به رو باشد. در مواردی ممکن است تست مقداری چرخیده باشد. در این حالت شاید دستان کامل اسکن نشده باشند. در تمامی حالات تست باید تکرار شود.

شما می­توانید اسکن­هایی را که نمی­خواهید در پروفایل مشتریان نگه دارید، حذف کنید.

مرحله 1: برای این کار در لیست Examinations، بر روی هر اسکنی که مدنظر دارید یک بار کلیک کنید تا به رنگ سبز پر رنگ دربیاید.

مرحله 2: سپس دکمه Delete را بزنید.

مرحله 3: در ادامه نرم‌افزار از شما می‌پرسد " آیا مطمئن هستید؟" که با فشردن OK، آزمون حذف می‌شود.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

چندین گزینه برای ارتباط با پشتیبانی پایاتک وجود دارد.

اول: سریع ترین راه برای دسترسی تماس با شماره 91011883-051 است. پس از اتصال با زدن عدد یک، به همکاران ما در پشتیبانی متصل می‌شوید.

دوم: تماس با شماره‌های 09022281883 یا 09010957464.

سوم: برای ارسال عکس و فیلم از مشکل می‌توانید از طریق واتس اپ همین شماره‌ها اقدام بفرمایید.

عملکرد مکانیکی دستگاه با اختلالاتی مواجه است

حالت اول: در پشت برجک دو چراغ تعبیه شده است. طبق مراحل زیر، چراغ‌ها را بررسی کنید.

مرحله 1: اگر چراغ قرمز خاموش باشد، یعنی برق دستگاه متصل نیست یا دستگاه خاموش است. در نتیجه اتصالات برقی دستگاه از قبیل کابل پاور، دکمه خاموش/روشن پاور، اتصال پاور به برجک و دکمه روشن/خاموش برجک را چک کنید. اگر پاور روشن باشد رنگ چراغ آن قرمز خواهد بود. پس در صورت سلامت همه اتصالات و روشن نشدن دستگاه، لازم است جهت ارسال و تعمیر با پشتیبانی هماهنگ کنید.

مرحله 2: اگر چراغ قرمز دستگاه روشن باشد اما چراغ سبز چشمک، کار نکند، بورد دستگاه با مشکل مواجه شده است. در این صورت جهت ادامه فرآیند عیب‌یابی با پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

حالت دوم: دو چراغ پشت دستگاه سالمند و کار می‌کنند.

مرحله 1: از اتصالات به کامپیوتر اطمینان حاصل کنید. برای این کار باید Device Manager را در کامپیوتر خود باز کنید. با کلیک سمت راست بر روی آیکن ویندوز منوی زیر باز می‌شود. گزینه Device Manager را انتخاب کنید.

مرحله 2: در پنجره باز شده، موارد زیر را چک کنید.

 

 1: وجود COM در زیر مجموعه Ports (COM & LPT)

 2: وجود PrimeSense Carmine 1.08x

 3: در صورت عدم وجود موارد بالا، اتصالات به کامپیوتر متصل نیستند یا ورودی‌های کامپیوتر مشکل دارند. جهت تست، با اتصال دستگاه به یک کامپیوتر دیگر، همین موارد را بررسی بفرمایید. اگر در کامپیوتر جدید، اطلاعات صحیح بود، کامپیوتر خود را بررسی کنید. در غیر این صورت جهت رفع مشکل با پشتیبانی شرکت تماس حاصل بفرمایید.

برای این مسئله مجدد دکمه New 3D Body را بزنید. برجک به سمت پایین حرکت می‌کند. دقت کنید جهت ذخیره تست نیازی به پایین آمدن برجک نیست و هنگامی که دکمه Save روشن می‌شود، امکان ذخیره وجود دارد..

به طور کلی، میز پس از دو دور باید بایستد، اما در صورتیکه به هر علت این اتفاق نیافتد، میز محل دقیق خودش را پیدا خواهد کرد، در این حالت اگر دستگاه بعد از 4 دور بایستد، مشکلی وجود ندارد و اگر تست به پایان رسیده باشد، فرد می‌تواند دسته‌ها را رها کرده و منتظر بماند دستگاه بایستد.

مشخصات رایانه متصل به اسکنر سه بعدی بدن پایاتِک

مشخصات سیستم مورد نیاز که توسط خریدار تهیه می‌شود، به شرح زیر است:

- CPU Core i3 6th generation or later

- RAM 8G or better

- HDD 30G (SSD is better)

- USB 3.0

- GPU* RAM minimum 2G (better than ATI Radeon HD 5700 or NVIDIA GeForce GT 240)

- Windows 10 x64

* توجه شود کارت گرافیک نباید آنبورد (On-board) باشد.

مرحله 1: از اتصالات به کامپیوتر اطمینان حاصل کنید. برای این کار باید Device Manager را در کامپیوتر خود باز کنید. با کلیک سمت راست بر روی دکمه ویندوز منوی زیر باز می‌شود. گزینه Device Manager را انتخاب کنید.

مرحله 2: در پنجره باز شده، موارد زیر را چک کنید.

 

1: وجود COM در زیر مجموعه Ports (COM & LPT)

2: وجود PrimeSense Carmine 1.08x

مرحله 3: در صورت عدم وجود موارد بالا، اتصالات به کامپیوتر متصل نیستند یا ورودی‌های کامپیوتر مشکل دارند. جهت تست، با اتصال دستگاه به یک کامپیوتر دیگر، همین موارد را بررسی بفرمایید. اگر در کامپیوتر جدید، اطلاعات صحیح بود، کامپیوتر خود را بررسی کنید. در غیر این صورت جهت رفع مشکل با پشتیبانی شرکت تماس حاصل بفرمایید.

حالت اول - عدم نصب درایور

مرحله اول: Device Manager را باز کنید.

مرحله دوم: یکی از device های لیست شده، Primesense است. بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه آپدیت درایور را بزنید.

مرحله سوم: در این قسمت Browse my computer for the driver را بزنید.

مرحله چهارم: در پنجره باز شده browse را بزنید. فولدر Primesense driver که در DVD ارسال شده با دستگاه موجود است را انتخاب کنید.

مرحله پنجم: Next را بزنید و مراحل نصب را انجام بدهید.

مرحله ششم: در پایان، علامت تعجب باید از روی نشانه دوربین در Device manager حذف شده باشد.

حالت دوم: عدم تطابق فایل لایسنس نرم‌افزار PT-3DFit با لایسنس ReconstructMe

در این حالت، نرم‌افزار PT-3DFit خطای عدم تطابق لایسنس را به صورت زیر ارائه می‌دهد.

مرحله 1: نرم افزار ReconstructMe را باز کنید.

مرحله 2: از منوی سمت چپ License را بزنید.

مرحله 3: دکمه Copy to clipboard را بزنید.

مرحله 4: به آدرس محل نصب نرم‌افزار بروید. به صورت پیش‌فرض این آدرس به صورت زیر است:

C:\Payatek\PT-3DFit\PT_3DFit.2.21.01.30

مرحله 5: سپس در آدرس C:\Payatek\PT-3DFit\PT_3DFit.2.21.01.30\Setting\BodyScanner، فایل license.txt.sgn را به وسیله Notepad باز کنید.

مرحله 6: متن لایسنسی که از نرم‌افزار ReconstructMe کپی کرده­اید را به جای متن لایسنس این فایل بریزید. در شکل زیر، قسمت آبی رنگ را باید با لایسنس جدید جابجا کنید.

مرحله 7: فایل کپی شده باید به صورت فایل قبلی باشد. به این منظور است که کلمه hashes باید از ابتدای جمله با یک Tab به جلو فرستاده شود.

حالت سوم: عدم تطابق مشخصات سیستم با پیش‌نیازهای نصب

در این حالت می‌بایستی پیش‌نیاز ارسال شده توسط شرکت چک شود.

برخی از راه حل­ها برای بهبود عملکرد کامپیوتر اسکن PT-3DFit را در ادامه مطالعه کنید.

مرحله اول: مطمئن شوید که در حال استفاده از آخرین نسخه نرم افزار PT-3DFit هستید. نسخه های جدید عملکرد بهتری دارند.

مرحله دوم: به روز رسانی­های ویندوز را بررسی کنید. به روز رسانی­های معلق ویندوز می­توانند بر روی عملکرد کامپیوتر تاثیر بگذارند.

خراب شدن رایانه جای تاسف دارد اما برای نصب نرم افزار می‌توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید. همچنین در ادامه نحوه نصب خدمت شما ارائه شده است.

همچنین برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات افراد، پوشه Database در محل نصب نرم‌افزار را باید در جایی دیگر از کامپیوتر یا خارج از آن کپی نمایید.

مرحله اول: PT-3DFit را با استفاده از DVD ارسال شده باز کنید.

مرحله دوم: پس ار نصب برنامه باید لایسنس دستگاه را تنظیم نمایید مراحل زیر را دنبال کنید:

1: نرم افزاز ReconstructMe را باز کنید.

2: از منوی سمت چپ License را بزنید.

3: دکمه Copy to clipboard را بزنید.

4: به آدرس محل نصب نرم‌افزار بروید. به صورت پیش‌فرض این آدرس به صورت زیر است:

C:\Payatek\PT-3DFit\PT_3DFit.2.21.01.30

5: سپس در آدرس C:\Payatek\PT-3DFit\PT_3DFit.2.21.01.30\Setting\BodyScanner، فایل license.txt.sgn را به وسیله Notepad باز کنید.

6: متن لایسنسی که از نرم‌افزار ReconstructMe کپی کرده اید را به جای متن لایسنس این فایل بریزید. در شکل زیر، قسمت آبی رنگ را باید با لایسنس جدید جابجا کنید.

7: فایل کپی شده باید به صورت فایل قبلی باشد. به این منظور است که کلمه hashes باید از ابتدای جمله با یک Tab به جلو فرستاده شود.

مرحله 3: فایل‌های coefficients.json و CustomReMeOptions.json در فولدر BodyScanner در پوشه Calibration در DVD ارسال شده را به جای همین فایل‌ها در فولدر BodyScanner در پوشه Setting در محل نصب نرم‌افزار بریزید. حتما گزینه Copy and Replace را بزنید.

مرحله 4: درایور دوربین را طبق مراحل زیر نصب کنید.

1: Device Manager را باز کنید.

2: یکی از deviceهای لیست شده، Primesense هست. بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه آپدیت درایور را بزنید.

3: در این قسمت Browse my computer for the driver را بزنید.

4: در پنجره باز شده browse را بزنید. فولدر Primesense driver که در DVD ارسال شده با دستگاه موجود است را انتخاب کنید.

5: Next را بزنید و مراحل نصب را انجام بدهید.

6: در پایان، علامت تعجب باید از روی نشانه دوربین در Device manager حذف شده باشد.

مرحله 5: نرم‌افزار ReconstructMe را باز کنید و در قسمت Devices گزینه Primesense Carmine را انتخاب کنید.

از PT-3DFit لذت ببرید.

میز گردان اسکنر سه بعدی بدن پایاتک

حالت 1: برق به میز نمی‌رسد. در این حالت بعد از اطمینان از روشن بودن دستگاه (پاور و دستگاه)، از اتصال برجک به میز اطمینان حاصل فرمایید.

حالت 2: اگر اتصالات درست باشد، میز می‌بایستی به واحد پشتیبانی شرکت پایافناوران جهت تعمیر ارسال گردد.

به طور کلی، میز پس از دو دور باید بایستد، اما در صورتیکه به هر علت این اتفاق نیافتد، میز محل دقیق خودش را پیدا خواهد کرد، در این حالت اگر دستگاه بعد از 4 دور بایستد، مشکلی وجود ندارد و اگر تست به پایان رسیده باشد، فرد می‌تواند دسته‌ها را رها کرده و منتظر بماند دستگاه بایستد.

حالت 1: در صورت لق زدن دسته­ها، بررسی بفرمایید که پیچ شل شده است یا از داخل این اتفاق می‌افتد.

حالت 2: سختی حرکت دسته‌ها به علت تمام شدن روغن بین آلومینیوم دسته و پوشش MDF روی آن است. دسته را باز کنید، بر روی آلومینیوم مقداری وازلین بزنید و چند بار با دست، دسته را باز و بسته کنید تا وازلین در تمام طول دسته پخش شود.

سنسور اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit

اگر متوجه شدید که چراغ سنسور در وسط اسکن خاموش و روشن شده و یا عکس­های ورودی اسکن دائما مسدود شده و باز نمی­شوند، مراحل زیر را امتحان کنید.

حالت 1: قطعی برق

مرحله 1: اتصالات برقی را چک کنید.

مرحله 2: چراغ قرمز پشت دستگاه باید روشن و چراغ سبز، چشمک زن باشد.

 

حالت 2: خرابی هاب

مرحله 1: اتصال دوربین از هاب را جدا کنید و مستقیما به سیستم بزنید.

مرحله 2: تست بگیرید. اگر تست درست بود هاب خراب شده و باید با یک هاب جدید جایگزین گردد.

 

حالت 3: اتصال دوربین به مشکل خورده است.

مرحله 1: Device manager را باز کنید.

مرحله 2: از وجود Primesense در قسمت Deviceها اطمینان حاصل کنید.

مرحله 3: اگر وجود نداشت، با پشتیبانی برای ارسال دستگاه جهت تعمیر تماس حاصل فرمایید.

مرحله 4: اگر موجود بود، از هاب جدا کنید و سپس به USB دیگر در هاب بزنید.

مرحله 5: تست بگیرید. اگر مشکل برطرف نشد، با پشتیبانی تماس بگیرید.

برای یادگیری اصول کارکرد سنسورها در اسکنرهای بدن PT-3DFit، برای جمع آوری اطلاعات سه بعدی بدن، ادامه مطلب را بخوانید.

Time of flight

اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit از سنسور PrimeSense Carmine 1.08x استفاده می­کند. PrimeSense یک سنسور مادون قرمز از نوع "Time of flight" است. اگر یک ذره­ی نور از یک موقعیت ثابت ساطع شود و یک سنسور در همان موقعیت، نوری را که پس از برخورد به اجسام رو به روی سنسور برمی­گردد، دریافت کند، می­توان مدت زمانی را که ذره ساطع شده، برخورد کرده و به نقطه­ی ابتدایی بازگشته است، تعیین کرد. اگر بدانیم چه مقدار زمان صرف شده است، در حالی که سرعت نور ثابت است، می­توانیم فاصله جسم را وقتی ذره­ی نور از آن پرش کرده است، تعیین کنیم. سپس می­توانیم از این فاصله جهت تعیین شکل و اندازه جسم استفاده کنیم. این مفهوم اساسی "time of flight" است. PrimeSense نور مادون قرمز را از جلوی برجک ساطع می­کند و سنسورهای موجود در PrimeSense نور بازگشتی "پرتاب شده" را دریافت می­کنند و "زمان پرواز" را از زمان انتشار تا زمان بازگشت ضبط می­کنند. این شبیه اکولاسیون است که توسط خفاش­ها یا سونار استفاده می­شود، با این تفاوت که در این حالت ما از نور به جای صدا استفاده می­کنیم. خفاش­ها صدای اولتراسونیکی منتشر می­کنند که از اشیا برمی­گردد (مانند پروانه­ها یا سایر خوراکی­های خوشمزه)، و گوش­های آن­ها به گونه­ای تنظیم شده است تا تغییرات فرکانسی آن صداها را تشخیص دهند، درست شبیه PrimeSense دارای سنسورهای مادون قرمز، که نور ورودی را می­خوانند. هر چقدر بیشتر طول بکشد تا اکوی آن صدا توسط خفاش شنیده شود، شی از آن دورتر است.

تبدیل فاصله به اسکن­های سه بعدی بدن

اکنون که مفهوم اساسی مورد استفاده توسط PrimeSense و اسکنر سه بعدی بدن PT-3DFit را می­دانید، تصور کنید که این فرآیند برای بخش کوچکی از بدن که اسکن می­شود، صدهزار بار در کسری از ثانیه انجام می­شود. مقدار زیادی ذرات نور در حال ساطع شدن است و همه آن­ها پس از جهش از قسمت کوچکی از بدن، بارها در ثانیه، دوباره به سنسور برگشته و دریافت می­شوند. به محض این که نرم افزار PrimeSense این هزاران نقطه­ی داده، این فواصل، را دریافت می­کند، همه آن­ها را با هم ترکیب کرده تا یک "تصویر عمیق" یا یک تصویر سه بعدی از یک زاویه از بدن شما را شکل بگیرد. اسکنر PrimeSense تقریبا 850 تصویر از این تصاویر را هنگام چرخش بدن بر روی میزچرخان، می­گیرد. از آن­جا که تصاویر در حال چرخش بدن، از شما گرفته می­شوند، ما می­توانیم با ترکیب تصاویر، یک کپی کامل سه بعدی از کل بدن شما ایجاد کنیم.