دستگاه اسکنر سه بعدی بدن چه آورده ای برای مربیان و ورزشکاران دارد؟

اسکن بدن به روش سه بعدی جدیدترین تکنولوژی معرفی شده برای سنجش ترکیب بدنی، حجم اندامها و بررسی اولیه پاسچر بخصوص در ورزشکاران است.

با وجود سن کم این محصول و تکنولوژی، سرعت پیشرفت و ارتقا این محصول در کنار استقبال مربیان و متخصصین از آن شگفت آور است.

در حال حاضر پس از بررسی ها و تلاشهای مداوم، اسکنر سه بعدی بدن پایاتِک 99% دقت و تکرارپذیری را ثبت کرده است. دقت و تکرارپذیری تا این حد، باعث اعتماد مربیان و ورزشکاران به این محصول شده است. برای یک مربی و ورزشکار حرفه ای، بررسی مداوم اثرگذاری تمرینات و برنامه های ورزشی بسیار مهم است.

اسکنر 3 بعدی بدن,اسکن سه بعدی بدن,دستگاه اسکن سه بعدی بدن, ورزشکاران, اسکن سه بعدی ورزشکاران

1.اسکن سه بعدی بدن، ایجاد انگیزه در ورزشکاران

مهمترین عامل برای حرکت هر انسانی به سوی هدف و ادامه این حرکت انگیزه است. به تعبیر ساده تر انگیزه، نیروی اولیه برای حرکت است. چطور برای ورزش کردن و یا پایبندی به یک برنامه تمرینی انگیزه ایجاد کنیم؟

سوال جالبی است. فردی راتصور کنید که شناخت درستی از وضعیت بدن خود، معیارهای سلامت، نسبت استاندارد اندامها و… ندارد. همینطور نمیداند که کم بودن میزان ماهیچه ها یا آب بدن چه عوارضی بر زندگی فعلی و آینده او دارد. یک تست اسکنر سه بعدی بدن در کمتر از 40 ثانیه، میتواند بهترین مدرک عینی را از وضعیت بدن و تناسب اندام ارائه کند. بیشترین انگیزه ممکن، زمانی ایجاد میشود که با چشم های خود از همه جهات خودمان را بررسی کنیم.

در مورد ورزشکاران حرفه ای، اسکن بدن با استفاده از PT-3D Fit نه تنها یک عامل انگیزشی، که به عنوان آینه ای هوشمند و ابزاری قدرتمند است.

2. اسکن سه بعدی بدن، پایش مداوم اثرگذاری تمرینات ورزشکاران

امروزه مربیان و باشگاه های ورزشی مطرح در دنیا و همینطور ایران عزیز، از بهترین تجهیزات برای ارائه بهترین خدمات به ورزشکاران استفاده میکنند. برای این دسته از مربیان و باشگاه ها، سلامت ورزشکار اولویت اصلی است. به همین جهت بطور مداوم اثرگذاری تمرینات را بررسی کرده و متناسب با بررسی های انجام شده، برنامه های تمرینی بروز رسانی و اصلاح میشود.

بررسی ابعاد و حجم اندامها، سنجش میزان تغییرات و بررسی ترکیب بدنی در کوتاه ترین زمان ممکن میتواند کاملترین و کاربردی ترین گزارشی باشد که باشگاه یا مربی به ورزشکار ارائه میکند.

3. اسکن سه بعدی بدن، حفظ سلامت ورزشکاران

از جمله دغدغه های ورزشکاران و بخصوص بانوان، حفظ زیبایی و تندرستی در طول برنامه های ورزشی است. حفظ زیبایی و تندرستی نیاز به تجزیه و تحلیل ترکیب بدنی با دقت بالا در دوره های مشخص یا بطور مداوم دارد.

اسکن بدن با استفاده از PT-3D Fit شاخص هایی همچون BMI، درصد و میزان چربی و آب بدن، میزان توده بدون چربی، متابولیسم پایه، سن متابولیک، نسبت کمر به باسن، حجم بالا تنه به پایین تنه و… گزارش کاملی از وضعیت بدن ورزشکاران ارائه میکند. ورزشکار ضمن مشورت با متخصصین تغذیه و دریافت رژیم های متناسب دیگر نگران حفظ زیبایی و سلامت پوست نخواهد بود.

مطالب مرتبط:

اسکنر سه بعدی بدن PT-3D Fit

آنالیز ناهنجاریهای قامتی PT-Posture

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
Subscribe
Notify of

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments